• 05 feb 2014
AGM 2 900X386

Stenløse Gymnastik er en medlemsforening, og derfor er generalforsamlingen foreningens højeste myndighed.

Årets ordinære generalforsamling afholdes onsdag den 19. september 2018 kl. 19:00. Den foregår i fælleslokalet ("Lokale 64"), som ligger på 1. sal i Stenløse hallen. Dagsordenen er i henhold til foreninges vedtægter. Alle medlemmer som har angivet en valid mail adresse ifm. tilmeldingen har modtaget indkaldelsen på en mail fra foreningen den 4. september 2018.

Har du forslag, du ønsker behandlet på generalforsamlingen, skal du sende dem til formanden senest 8 dage før.

På generaforsamlingen vælges en bestyrelse, som har det driftsmæssige ansvar i foreningen. Er du myndig og samtidig medlem af foreningen eller forældre/værge til et medlem af foreningen, kan du opstille til bestyrelsen.

Bestyrelsen vil gerne opfordre til deltagelse i generalforsamlingen - den er et vigtigt forum, hvor vi også har lejlighed til at udtrykke ønsker til nye aktiviteter, indsatsområder eller andet som har relevans for gymnasterne i foreningen, så følg vores opfordring og deltag.

Bestyrelsen